“DZIEŃ WODY” GR. II

23 marca dzieci z grupy II przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, aby świętować “Dzień Wody”. Dzień ten miał na celu uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach: badawczych (“Jaka jest woda?”, “Co pływa, a co tonie?”, “Co się rozpuści w wodzie?”, “Wędrująca woda”), umysłowych (pogadanka na podstawie opowiadania, zagadki, burza mózgów, kalambury), a także muzycznych (wsłuchiwanie się w odgłosy wody i odgadywanie poszczególnych dźwięków). Największym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty, które dołączymy do naszej “Księgi Eksperymentów”. Dzieci zadeklarowały, że będą oszczędzać wodę zarówno w domu jak i w przedszkolu. (Dodały również, że muszą “pilnować” rodziców, aby oszczędzali wodę 🙂 Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną “Kropelka”.

Opracowała: Anna Gutter