“DZIEŃ WODY” GR. I

23 marca przedszkolaki z grupy I uczestniczyły w zajęciach z okazji Dnia Wody. Celem tych działań było rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Woda wokół nas”. Poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się, skąd się bierze deszcz. Uczestniczyły w zabawach badawczych: określały cechy wody, obserwowały co w niej pływa, a co tonie. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, napuszczana do wanny, gotująca się w czajniku, płynąca w strumyku, deszcz). Najwięcej frajdy sprawiło im budowanie filtra do wody oraz obserwowanie „wędrującej wody”. Przedszkolaki wykonały również „Kropelkę przyjaźni” i na zakończenie zajęć otrzymały medale „Przyjaciela wody”. Dzieci z naszego przedszkola już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.

Opracowała: Małgorzata Wójcik