Leśna przygoda

Początkiem maja starszaki z naszego przedszkola przeżyły wspaniałą i niezapomnianą leśną przygodę w pobliżu Jeziora Rożnowskiego. Podczas wycieczki dzieci przeszły specjalnie przygotowaną ścieżką przyrodniczą, podczas której poznały dzikie zwierzęta, zobaczyły jak mieszkają niektóre z nich oraz jakie inne skarby skrywa las. Mali przyrodnicy zapoznali się także ze światem grzybów. Dzieci dowiedziały się, czy dany okaz jest jadalny, trujący czy może chroniony.

Po przejściu wspaniałej leśnej ścieżki przedszkolaki uczestniczyły w kursie strzelania z łuku, a dzięki malowaniu twarzy mogły “zamienić się” w ulubione zwierzątko.

Na zakończenie pięknej wycieczki odbyło się integracyjne pieczenie kiełbasek na ognisku.