Z wizytą na zamku

29 maja starszaki z naszego przedszkola odwiedziły zamek “Stara Baśń” w Grybowie – rekonstrukcję dawnego grodu warownego. Gospodarze “Starej Baśni” przyjęli nas z otwartym sercem i wielką pasją. Dzieci najpierw wysłuchały legend dotyczących obiektu, dowiedziały się jaka hierarchia panowała na zamku i kto w nim mieszkał, następnie przeszły do zwiedzania grodu.

Przez cały czas pobytu w zamku bacznie obserwowały jego wnętrza i liczyły obecne w nim smoki, odgadywały hasła, aby zdobyć kolejne części układanki, otworzyć tajemnicze skrzynie i na koniec obudzić groźnego smoka Grynbosa. Była to zabawa dla prawdziwych tropicieli. Dzieci miały również możliwość przebrania się w dawne stroje, przygotowania sobie średniowiecznych podpłomyków oraz spróbowania swoich sił w pradawnych zawodach sportowych – na koniach😊.