Straż Pożarna w przedszkolu

9  maja  w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości – strażaków z JRG Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.
Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci, jednak największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki, którym przyjechali. Każdy z bliska miał możliwość poznania wyposażenia, jakim dysponuje straż podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały cały wóz, a każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak, kiedy założył strażacki hełm.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami  związanymi z ich pracą zawodową. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Zobaczyły ubranie specjalne zakładane w czasie akcji gaszenia pożaru oraz sprzęt ochrony dróg oddechowych.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.