Śniadanie wielkanocne

Jedną z tradycji Świąt Wielkanocnych, jest uroczyste śniadanie, podczas którego dzieli się jajkiem i składa życzenia.

Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana, w związku z czym w środę, tj. 27 marca przedszkolaki zasiadły do śniadania wielkanocnego.

Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, stroików z bazi, wiosennych kwiatów
i oczywiście uwielbianych przez najmłodszych … czekoladowych zajączków. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych,  następnie zasiedliśmy do pięknego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi.  Ten dzień miał wyjątkowy charakter – dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Wszystkie grupy odwiedziła Pani dyrektor i złożyła dzieciom oraz pracownikom przedszkola serdeczne życzenia. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

Po uroczystym śniadaniu na dzieci z grup starszych czekała jeszcze jedna niespodzianka.
Młodsi koledzy i koleżanki przygotowali dla nich przedstawienie pt. „Wielkanocne zwyczaje”.

Przedszkolaki wcieliły się w różne postaci – były więc kurczaczki, zajączki, a nawet kolorowe pisanki. Dzieci, pomimo lekkiej tremy, dzielnie recytowały wiersze i śpiewały wielkanocne piosenki.
Starszaki zaś miały okazję utrwalić sobie zwyczaje i tradycje Wielkiej Nocy, a nawet doświadczyć Śmigusa – Dyngusa.

Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, co potwierdziły gromkie brawa na zakończenie występu.