Maluszki zakładają zielony ogródek

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy I zapoznały się z zawodem ogrodnika
oraz pracami, jakie wykonuje on w ogrodzie. Dzieci poznały wygląd niektórych kwiatów, a także etapy siania i sadzenia roślin, dowiedziały się również czego rośliny potrzebują, aby rosnąć.

Jak wiadomo dzieci uwielbiają zabawy badawcze, dlatego wraz z panią założyły w sali własny „Wiosenny ogródek”.

Najpierw przygotowały więc wszystkie niezbędne narzędzia do pracy: łopatki, doniczki, konewkę, rękawiczki, ziemię i oczywiście cebulki kwiatów oraz nasiona różnych warzyw, po czym zamieniły się w małych ogrodników.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wsypywały ziemię do doniczek, wysiewały nasionka, sadziły cebulki i umieszczały odpowiednie etykietki, aby wiedzieć, jaka roślina wyrośnie w doniczce. Posadziły cebulę, marchewkę, pietruszkę, buraki, pomidora, fasolę, sałatę, a także narcyzy i bratki.
Teraz każdego dnia pilnują, aby ich ogródek był zawsze podlany i z niecierpliwością oczekują aż pięknie się zazieleni.