DZIEŃ MATEMATYKI

Matematyka to matka wszystkich nauk, otacza nas wszędzie i posiada swoje święto, które przypada 12 marca.

Z tej okazji  na przedszkolaków z grupy I i II od rana czekały matematyczne atrakcje. Maluszki bawiły się z wykorzystaniem „Wiatraka matematycznego”. Dzieci świetnie poradziły sobie z każdym zadaniem, a przy tym rozwijały umiejętność liczenia, rozpoznawania figur geometrycznych, kolorów i pór roku. Były też zabawy klamerkowe i kolorowanie obrazków zgodnie z kodem.

Starsze dzieci stworzyły wiosennego tulipana używając maty do kodowania na dywanie. Dużo radości sprawiło im budowanie z kolorowych kubków wieży wg wzoru, układanie na macie kartoników z figurami zgodnie z podanym kodem wg koloru, kształtu i wielkości. Dzieci w ten sposób ćwiczyły logiczne myślenie, umiejętność klasyfikacji oraz spostrzegawczość.

Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z różnorodnymi zadaniami ze świata matematyki, co sprawiło, iż na ich twarzach pojawił się uśmiech.