Teatrzyk Kamishibai

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy I i II odwiedziły panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach.
Na początku panie opowiedziały dzieciom o swojej pracy, wyjaśniły także, co to jest karta biblioteczna i zaprosiły przedszkolaków do odwiedzenia biblioteki wraz z rodzicami.
Następnie przyszedł czas na przedstawienie dzieciom Teatrzyku Kamishibai, czyli teatrzyku obrazkowego, gdzie historia opowiadana jest przy pomocy dużych ilustracji. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Mój przyjaciel Kemushi”, ukazującą przemianę gąsienicy w pięknego motyla. Poznaliśmy również różne gatunki motyli, a najodważniejsi mogli dotknąć włochatych gąsienic.

Wysłuchaliśmy także fragmentu książki pt. „Krasnal w Krzywej Czapce”, którą dostaliśmy od pań w prezencie i obiecaliśmy codziennie czytać w przedszkolu. Podczas spotkania dzieci zadawały pytania i opowiadały o swoich ulubionych książeczkach. Po sporej dawce wiedzy nadszedł czas na wspólną zabawę z chustą animacyjną i matą, gdzie doskonaliliśmy umiejętność rzutu do celu.

Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas, ciekawe zajęcia biblioteczne i rozbudzanie dziecięcych zainteresowań książką!