Wycieczka do Komendy Policji

We wtorek 13 września, sześciolatki z naszego przedszkola odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Gorlicach. Dzieci zapoznały się z pracą policjantów  i zwiedziły niektóre pomieszczenia Komendy Policji. Zapoznały się ze sprzętem wykorzystywanym na co dzień w pracy przez policjantów.

Przedszkolaki poznały w sposób praktyczny etapy przykładowego śledztwa, sposób jego dokumentacji; dowiedziały się jak wygląda przesłuchanie świadków, co to są dowody, jak wyglądają akta sprawy. Dzieci złożyły również swoje odciski palców, sprawdziły czy wygodnie jest w kajdankach. Na zakończenie bardzo ciekawej wizyty w Komendzie przedszkolaki odwiedziły policyjną strzelnicę; miały również okazję wejścia do radiowozu. Nie zabrakło także upominków – dzieci dostały słodycze, odblaski oraz maskotkę małopolskiej policji Inspektora Wawelka.

Dziękujemy serdecznie pani Agnieszce oraz panu Rzecznikowi Prasowemu za wyjątkowo interesujące i życzliwe przyjęcie naszych przedszkolaków.