Wycieczka grupy II do Szymbarku

Dnia 3 listopada grupa II wybrała się na wycieczkę do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Wizyta rozpoczęła się od udziału w warsztatach plastycznych, podczas których dzieci miały możliwość ozdobić farbami ekologiczne torby na zakupy.

Następnie przedszkolaki zwiedziły Skansen, miały okazję zobaczyć zabytkowe chaty i ich wyposażenie, kuźnię oraz powozownię. Dzięki przewodnikowi można było bliżej poznać życie ludzi na wsi w dawnych czasach.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Bibliotece w Szymbarku, gdzie dzieci zapoznały się  z pracą bibliotekarki. Dowiedziały się również jakie zasady panują w bibliotece i w jaki sposób można wypożyczać książki.  Na zakończenie wycieczki przedszkolaki miały okazję pobawić się na pobliskim placu zabaw i zjeść kiełbaski z grilla.