Dzień Matematyki

Matematyka jest wszędzie. Towarzyszy nam dosłownie na każdym kroku, we wszystkich dziedzinach życia. 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matematyki –  z tej okazji w naszym przedszkolu, w grupie II , IV i V, odbyły się zajęcia ukazujące dzieciom ciekawy i różnorodny aspekt nauk matematycznych.

Młodsze dzieci podczas zabaw w krainie Figurolandii nazywały kolory, porównywały kształty, podawały nazwy figur oraz układały kolorowe pajacyki. Nie zabrakło również zabaw muzycznych przy piosenkach o figurach i cyferkach.
Ponadto dzieci brały udział w zabawach ruchowych, które umożliwiały kształtowanie kompetencji matematycznych. Przedszkolaki doskonaliły orientację przestrzenną, liczenie, porównywanie oraz tworzyły zbiory.

Starszaki natomiast przeniosły się w świat kodowania. Na specjalnej macie przedszkolaki odkrywały czym jest kod oraz stworzyły prostą grę planszową, doprowadzając samochodzik do wyznaczonego celu. Za pomocą kolorowych kubeczków dzieci zagrały w sudoku, memory, budowały wg wzoru a także tworzyły kody z warunkami.