Światowy Dzień Ziemi

Każdego roku 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń.

Dzień Ziemi stał się coroczną akcją również w naszym przedszkolu. W tym roku obchody tego święta rozpoczęła grupa maluszków, zapraszając pozostałych przedszkolaków na proekologiczne przedstawienie teatralne. Następnie wszystkie grupy udały się na zajęcia tematyczne do swoich sal, a na zakończenie obchodów wszyscy wyruszyli w pochodzie ekologicznym, przy okazji sprzątając najbliższe okolice przedszkola.