Dzień Seniora

8 października 2022 r. w Wiejskim Domu Kultury w Stróżówce swoje święto obchodzili najstarsi mieszkańcy naszej wsi. Dzień Seniora to wyjątkowe i bardzo szczególne święto – święto osób starszych, którym należy się szacunek, wdzięczność i uznanie za ich bezinteresowną miłość, doświadczenie i mądrość życiową. Są to wartości absolutnie nie do przecenienia. To właśnie Oni, nasi Seniorzy podtrzymują i kultywują tradycje i historie rodzinne, przekazują młodym pokoleniom wartości moralne, które w obecnych czasach są na wagę złota.

Ucząc nasze przedszkolaki te małe i te starsze – życzliwości i szacunku do osób starszych, a także wrażliwości na drugiego człowieka, jego potrzeby, zainteresowania, zrozumienie i wsparcie, wspólnie wykonaliśmy laurki dla naszych Seniorów.

Dzieci bardzo się zaangażowały, z wielką sumiennością i starannością tworzyły przepiękne laurki z życzeniami wszystkiego co najlepsze, które potem przekazałyśmy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Stróżówce. To właśnie one złożyły w imieniu przedszkolaków najserdeczniejsze życzenia najstarszym mieszkańcom Stróżówki od tych najmłodszych.

Serdecznie dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich za możliwość włączenia się w tak wspaniałe święto oraz stworzenie dzieciom okazji do wyrażenia szacunku i życzliwości osobom starszym.