Dzień Kota

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowe, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
W czwartek  17 lutego dzieci z grupy I  obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, wraz z  przebranym za kota kolegą z grupy IV,  przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły  w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.
Dużo radości sprawiła dzieciom praca plastyczna: wykonanie maski kota, jak również zadanie polegające na  złożeniu kotka z części. Dzieci uczestniczyły także w konkursie polegającym  na podawaniu sobie maskotki kota w rytm muzyki.

D. Komendera