Pamięci zmarłym i poległym…

Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz.

Dnia 31 października – tuż przed Dniem Wszystkich Średnich – starszaki z naszego przedszkola odwiedziły Cmentarz Parafialny w Gorlicach.

Podczas pobytu na cmentarzu dzieci mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat ważnych wydarzeń historycznych dotyczących najbliższej okolicy oraz miasta Gorlice. Przedszkolaki odwiedziły groby osób szczególnie zasłużonych dla lokalnej społeczności m.in. ks. Bronisława Świeykowskiego. Poznały historię życia zasłużonego burmistrza Gorlic, zapaliły znicze przy jego grobie.