Odwiedzili nas policjanci

Dnia 5.10.2023 r. dzieci z grupy I i II naszego przedszkola miały okazję spotkać się z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Gorlicach. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz postępowania w sytuacji zagrożenia. Goście przestrzegali dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały rad policjantów, zadawały również wiele pytań.

Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja sprzętu wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy oraz możliwość obejrzenia krótkich scenek instruktażowych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wzywania pomocy w przypadku zaobserwowania sytuacji niebezpiecznej.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego przedszkolaki wręczyły naszym gościom upominek.