Maszeruje wiosna

„Maszeruje wiosna, a ptaki wokoło
lecą i świergoczą głośno i wesoło.
Maszeruje wiosna, w ręku trzyma kwiat,
gdy go w górę wznosi – zielenieje świat”.

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały “Pierwszy Dzień Wiosny”. Już od kilku dni trwały  przygotowania do powitania nowej pory roku – dekoracja w przedszkolu zmieniła się z zimowej na wiosenną, w salach zrobiło się kolorowo, korytarze przystroiły piękne, wiosenne prace plastyczne.
Witając wiosnę, u przedszkolaków dominował zielony strój. Aby podkreślić wyjątkowość “Pierwszego Dnia Wiosny” dzieci podjęły inicjatywę „Kwiat dla przechodnia”. Przedszkolaki wyruszyły na spacer i napotkanym przechodniom wręczały przygotowane wiosenne kwiatki. Słychać  było wesołe okrzyki oraz piosenki o tematyce wiosennej. W ten sposób dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

W starszych grupach, na powitanie wiosny, dzieci upiekły zielone muffinki oraz z przyniesionego materiału przyrodniczego wykonały piękne dekoracje na przedszkolny korytarz.