Wiem, co jem!

Dnia 2 marca 2023 r. – w ramach Przedszkolnego Tygodnia Profilaktyki – odbyło się spotkanie z dietetykiem.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk wyjaśniła dzieciom dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Zwróciła również uwagę na rolę aktywności fizycznej. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zadaniach przygotowanych dla nich. Bez żadnego problemu potrafiły podzielić przygotowane produkty na zdrowe i niezdrowe i umieścić je w odpowiednich koszyczkach. Na zakończenie spotkania  wszystkie dzieci otrzymały zaproszenie dla swoich bliskich na bezpłatne konsultacje dietetyczne do gabinetu Bonne Sante w Gorlicach oraz przykładowe przepisy.