BohaterOn – włącz historię!

W piątek, 10 listopada w ramach projektu „BohaterON – włącz historię” w najstarszych grupach z naszego przedszkola odbyły się zajęcia patriotyczno – historyczne dotyczące Powstania Warszawskiego, ale nie tylko… Celem zajęć było ukazanie dzieciom, czym jest konflikt, spór i jakie mogą być tego konsekwencje. Przedszkolaki na podstawie obejrzanego teatrzyku kukiełkowego pt.: „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” zrozumiały, czym jest bohaterstwo i jak ważna jest miłość i szacunek wobec ojczyzny.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały laurki dla powstańców warszawskich, które symbolicznie zostaną umieszczone na stronie www.wpis.dumnizpowstancow.pl, jako wyraz pamięci i wdzięczności dla ludzi, którzy tak dzielnie walczyli o wolność.

Zwieńczeniem wyjątkowego dnia było odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości,  o symbolicznej godzinie 11:11 – w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.