Spotkanie z policjantem

19 września nasze przedszkole odwiedził pan dzielnicowy z Komendy Powiatowej w Gorlicach. Podczas spotkania policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz sposoby postępowania w sytuacji zagrożenia, np. ataku groźnego psa. Ponadto nasz gość udzielił najmłodszym wskazówek, jak zachowywać się w kontaktach z osobami nieznajomymi, zwrócił uwagę, że dzieciom nie wolno rozmawiać z obcymi ani wpuszczać ich do domu. Przedszkolaki wysłuchały policyjnych rad, dzieliły się swoimi doświadczeniami oraz zadawały wiele interesujących pytań.
Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Kiedy wydawało się, że czas już się pożegnać, przed przedszkolem czekała na nas niespodzianka – radiowóz, który mogliśmy obejrzeć, a nawet usiąść za kierownicą i przez chwilę poczuć się, jak prawdziwy policjant.
Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie oraz przekazanie cennych rad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.