Leśna ścieżka sensoryczna

W październiku dzieci z grupy I rozpoczęły przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym
„GRAMY ZMYSŁAMI”.
W ramach realizacji pierwszego zadania przedszkolaki wykonały pracę pt. „Sensoryczne obrazy” z wykorzystaniem darów jesieni. Dodatkowo dzieci ozdabiały liśćmi opaski na głowę oraz miały okazję przejść po sensorycznej ścieżce zdrowia powstałej z różnorodnego materiału przyrodniczego. Ścieżka sensoryczna ma duże znaczenie dla małych stópek dzieci: usprawnia motorykę dużą, rozwija równowagę i koordynację ruchową, stymuluje receptory znajdujące się w stopach, a co najważniejsze pozwala dziecku rozwinąć wyobraźnię dotykową.
Jak się okazało ścieżka sensoryczna to nie tylko super zabawa, ale również test na… odwagę!