DZIEŃ JABŁKA

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!

26 września dzieci z grupy I obchodziły Światowy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek, jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.
Przedszkolaki wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor i smak. Tego dnia dzieci śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, a nawet zatańczyły „jabłkowy” taniec. Ponadto przedszkolaki poznały etapy rozwoju jabłka, a także wzięły udział w zabawach matematycznych takich jak przeliczanie jabłek i porównywanie ich wielkości. Największą atrakcją okazało się jednak samodzielne przygotowanie przez najmłodszych jabłkowych kompotów.