W ramach obchodów Światowego Dnia Książki dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w zajęciach poświęconych literaturze. W tym dniu przedszkolaki dowiedziały się, czym jest książka, z czego się składa oraz jak różnorodne mogą być książki. Dowiedziały się również, gdzie można znaleźć książki oraz jakie są zasady korzystania z nich.
Największą atrakcją dnia była jednak wizyta w szkolnej bibliotece. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom, czym jest biblioteka, jakie książki można w niej znaleźć i jak wygląda proces wypożyczania. Przedszkolaki utrwaliły zasady dbania o książki, tak aby mogły jak najdłużej służyć czytelnikom. Na koniec dzieci miały okazję posłuchać wiersza oraz samodzielnie przeglądać kolorowe zbiory biblioteczne.











































