W naszym przedszkolu dobro miało swoje święto – dzieci z II i III grupy obchodziły Światowy Dzień Dobroci. W ramach zajęć przedszkolaki dowiedziały się, czym jest dobro, dlaczego warto czynić dobre uczynki oraz wykonały prace plastyczne pt. “Serce dla przyjaciela”. Dodatkowo wzięły udział w akcji “Święty Mikołaj dla Seniora” i wspólnie z rodzicami przygotowały paczkę dla osoby starszej.
Zajęcia miały na celu kształtowanie postawy życzliwości, empatii i szacunku wobec innych, uświadomienie wartości dobrych uczynków, rozwijanie potrzeby dzielenia się i niesienia pomocy oraz budowanie poczucia wspólnoty i otwartości na działania prospołeczne.
























