Menu Zamknij

Dzień Języka Ojczystego

26 lutego dzieci z grupy II i III obdchodziły Dzień Języka Ojczystego. W ramach obchodów tego dnia przedszkolaki wyruszyły w małą podróż do dawnych czasów. Poznawały staropolskie zwroty i odkrywały co oznaczały kiedyś, a jak rozumiemy je dziś oraz oglądały fragmenty „Pana Wołodyjowskiego”, próbując samodzielnie tłumczyć dawne powiedzenia bohaterów.
Dzieci układały własne wyrazy i zdania, ćwiczyły czytanie sylab oraz brały udział w innych zabawach językowych. To był inspirujący czas wspólnej zabawy językiem – pełen ciekawości i odkrywania bogactwa naszej mowy.

Skip to content